Serdecznie zapraszamy na Dożynki w Gminie Chełmża!!!

Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża oraz Sołectwo Brąchnówko zapraszają na

Koncert Fortepianowy

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Wasze ręce film promocyjny o Szlaku Tradycji i Smaku. Nie mogliśmy ukazać w nim wszystkich naszych atrakcji lecz wybraliśmy tylko kilka obrazujących różnorodność naszego szlaku. Zachęcamy Państwa do odwiedzania naszego pięknego terenu położonego w historycznej Ziemi Chełmińskiej z licznymi śladami gotyku ceglanego, w Zakolu naszej największej rzeki - Wisły. Jeśli uznacie, że warto nas odwiedzić prześlijcie link do filmu znajomym. Może wkrótce wszyscy spotkamy się na szlaku... :-)

Zapraszamy na III TOUR THE RUN „ZIEMIA GOTYKU”2013

 

Klub Maratoński „Truchcik” Łubianka wraz z partnerami czyli gminami: Łubianka. Chełmża, Łysomice i Papowo Biskupie  zapraszają  do udziału w „III edycji TOUR THE RUN ZIEMIA GOTYKU 2013” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Impreza odbędzie się w dniach od 15 do 18 sierpnia b.r. na terenie wszystkich gmin objętych działaniem LSR Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku.

Przedsięwzięcie  zakłada realizację  4 – etapowych zawodów biegowych: 15 sierpnia (9 km) – start (17.30)  i meta w Centrum Astronomicznym w Piwnicach, 16 sierpnia (15 km) – start (17.30) i meta przy Szkole Podstawowej w Kończewicach, 17 sierpnia (5 km) – start (16.00) przy świetlicy w Nowym Dworze Królewskim i meta przy szkole w Papowie Biskupim i 18 sierpnia (21,2 km)-  start (12.00) i meta przy Gminy Park Kultury w Łubiance (ul. Sportowa). Impreza promuje zdrowy i aktywny tryb życia  oraz integruje  całe rodziny i lokalną społeczność.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z  lokalnymi zasobami historycznymi, kulturalnymi i przyrodniczymi. Będzie można zwiedzić Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, ruiny zamku krzyżackiego w Papowie Biskupim, warowny zamek krzyżacki w Zamku Bierzgłowskim, gotycki kościół w Bierzgłowie i odrestaurowany wiatrak Koźlak w Bierzgłowie.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do 16 roku życia do udziału w biegach towarzyszących,  które odbędą się 18 sierpnia br. na terenie Gminnego Parku Kultury w Łubiance. Dla uczestników biegu gwarantujemy moc emocji, nagrody i wspaniałą zabawę. 

Szczegółowe informację można uzyskać na stronie www.lubianka.pl lub www.maratonypolskie.pl.

 

mgr inż. Anna Filus

Strona 1 z 13

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.