Loading
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-dziedictwogk-is-124.jpglink
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/produkty-lokalne-2agk-is-124.jpglink
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/turystyka-wiejska-2gk-is-124.jpglink
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/imprezy-cykliczne-2cgk-is-124.jpglink
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner-str-gl1gk-is-124.jpglink
http://www.szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/jarmark 2014gk-is-124.jpglink

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

Działania na Szlaku Tradycji i Smaku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od września 2012 roku do grudnia 2013 roku Fundacja „Ziemia Gotyku” LGD wraz z LGD „Zakole Dolnej Wisły” realizowały projekt współpracy „Szlak Tradycji i Smaku”.

Zaangażowaliśmy w projekt aktywnych mieszkańców, twórców lokalnych, przedsiębiorców, stowarzyszenia, urzędy gmin, czyli tych którym zależy na wypromowaniu naszego obszaru i naszego dziedzictwa historyczno-kulturowego, produktów lokalnych, turystyki wiejskiej oraz imprez cyklicznych, które cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko na skalę naszego obszaru, ale też  województwa, kraju, a nawet zagranicy. Pracowaliśmy nad ofertami, zdjęciami, tekstami do katalogu i mapy. Wydaliśmy publikację z mapą, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Bardzo nas cieszą informacje zwrotne z gratulacjami dla dobrze wykonanej pracy.  Zorganizowaliśmy dwie duże imprezy promujące Szlak Tradycji i Smaku. Mieliście Państwo możliwość  zarówno w Łysomicach, jak i w Czarżu degustacji produktów lokalnych jak i spróbowania własnych sił podczas pokazów rękodzieła. Promowaliśmy Szlak na Festynie Barwy Lata Dary Jesieni w Przysieku oraz na Festiwalu Smaku w Grucznie. Nagraliśmy  film promocyjny, prezentujące wybrane oferty ze Szlaku. Film można było obejrzeć pięciokrotnie na antenie TVP Bydgoszcz. Wszystkich, którzy nie widzieli filmiku zapraszamy na nasze strony internetowe www.ziemiagotyku.com, www.zakolewisly.pl oraz www.szlaktradycji.pl  gdzie zamieszczony jest plik video.

Włączyliśmy do naszego projektu questing, jako innowacyjną formę promocji obszaru. Obecnie pracujemy nad kalendarzem na 2014 rok. Kalendarz dwunastostronicowy będzie prezentował wybrane oferty na Szlaku Tradycji i Smaku. Tym oto zadaniem, w grudniu zakończyliśmy nasz projekt współpracy. Kończymy projekt, jednak nie kończymy działań promujących i rozwijających Szlak Tradycji i Smaku. 

Mamy nadzieję, że szereg działań podjętych przez zespół współpracujących Lokalnych Grup Działania będzie podejmowany przez osoby, które są na Szlaku, które będą urozmaicać ofertę Szlaku Tradycji i Smaku oraz przez nowe i atrakcyjne oferty. Będziemy monitorować oferty na Szlaku, administrować stronę internetową www.szlaktradycji.pl  zamieszczać aktualne wydarzenia, oferty na Szlaku, informować i szeroko promować. Do zobaczenia na Szlaku!

 

Opracowanie: Agnieszka Góral – biuro Fundacji „Ziemia Gotyku” LGD


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.